א+ 100%א-

מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהסגירה

בטבע סוסים חיים בעדר. לכל סוס יש את המקום שלו פחות או יותר לפי סדר דרגות. אצל סוסים סדר הדרגות מסובך כי סוסים הם מאד חברותיים.


הקשר בין סוסים לפעמים חזק מאוד וכתוצאה מכך יכול להיווצר מצב של בלבול בסדר דרגות בתוך העדר. רוב הזמן הסוסים אוכלים אבל יש להם גם זמן למשחקים ביחד. סוסים מגרדים אחד את השני, וגם דואגים שכל אחד יוכל לנוח ולישון. סטלין דואג שהסוסות שלו ישארו ביחד.

כמו הדולפינים גם סוסים יכולים להשמיע קולות ולהשתמש בשפת גוף כתקשורת. כשנשקפת סכנה סוסים מזהירים אחד את השני והעדר פותח בריצה.

סוסים מרגישים בטוח יותר כשהם ביחד. חשוב מאוד שלסוסים שלנו תהיה אפשרות לראות ולבוא במגע עם סוסים אחרים. מומלץ שסוסים יוכלו להשתובב ביחד במרעה או במגרש כמה שעות ביום.


הידעתם ש:
 
  • הסוסה הדומיננטית מחליטה מתי ולאיזה כיוון ילך העדר. הרבה פעמים רואים את הסטלין מאחורי העדר. סוסים בטבע הולכים כ 30 ק''מ ביום.
  • עדר של סוסים הוא יחסית קטן. להסטלין יש כ 3-7 סוסות וסייחים. בגיל 18 חודשים הסטלין מסלק את הסייחים הזכרים מחוץ לעדר. הסייחים הזכרים חיים בקבוצת הרווקים.
  • סוסים מעדיפים לנוח בעמידה. הם עומדים על 3 רגליים ומחליפים מדי פעם את הרגל שנשענים עליה. בגלל המשקל הכבד, שכיבה על הרצפה דורשת יותר אנרגיה מלנוח בעמידה. זרם הדם ואיברי הנשימה צריכים לעבוד קשה יותר. במשך היום סוסים נחים כ-33 פעמים כ ½ 3 דקות כל פעם.
  • סוסים ישנים פחות משלוש שעות ביום. שעתיים שינה קלה ו-45 דקות שינה עמוקה (REM sleep). סוס שישן שינה קלה שוכב עם הרגליים מתחת לגוף. סוס שיושן עמוק שוכב עם הראש על הרצפה.
  • סוסים אף פעם לא ישנים כולם ביחד. גם באורוות תמיד לפחות סוס אחת ער כשאחרים שוכבים.